Malpaso.nl


Himmelsteig

24 juli 2026 Matteo

Vandaag had ik een dagje vrij genomen van mijn werk, om weer eens een mooie wandeling in onze omgeving te maken. Er zijn veel mooie wandelroutes in onze omgeving, waarvan er 3 zeer bekend zijn. " Schwarzwaldsteig", " Wiesensteig" en de " Himmelsteig". Ik heb vandaag de Himmelsteig gelopen. Zeker niet de langste, maar wel de pittigste. Je kunt deze wandeling het beste omschrijven als een bergetappe. Het gaat continu omhoog en weer omlaag, dan weer omhoog en weer omlaag etc. De wandeling is 11 kilometer lang, en heeft 550 meter totaal hoogteverschil. Jeanet moest helaas werken, dus ik ben alleen op pad gegaan.


Hierboven het begin van de Himmelsteig. Ik begon om 9:20 uur aan de wandeling. Temperatuur nog een lekkere koele 21 graden.


Een groot deel van de wandeling bestond uit klimmen en dalen door bosgebied, met smalle paadjes en gelukkig erg veel schaduw. Het eerste deel ging voorspoedig. Het was ook nog lekker koel op dat moment. Hieronder wat mooie indrukken.




Ik liep vrijwel alleen de eerste helft van de wandeling. Pas op ruim 1/3 wandeling kwam ik 2 andere wandelaars tegen, die overigens niet mijn route liepen. Toch vreemd tijdens het lopende vakantie seizoen. Ik had het toch een stuk drukker verwacht.


Op de foto hierboven en hieronder ben je ongeveer halverwege. En hier zie je bijna niet meer waar het wandelpad loopt. Gelukkig is de route goed aangegeven met bordjes, maar hier ben ik toch wel van het padje afgeraakt, en moest mijn wandelapp mij weer terug op de route brengen. Het was hier klauteren en klimmen over de veel aanwezige stenen.


Mijn eerste pauze, op een mooi uitzichtspunt. Tijd voor een Knoppers en een banaan.


Een stukje verderop kom je aan bij een mooie waterval, namelijk de "Holchenwasserfall". We zitten nu in een erg droge periode, en was aangenaam verrast, hoeveel water hier nog vanaf kwam. Er was hier ook een mooie picknick plaats aangelegd.

Een mooi plaatje van de "Holchenwasserfall"


Een stuk verderop kom je bij een grote rots, weer met picknickplaats, en de mogelijkheid deze rots te beklimmen om het mooie uitzicht te genieten. De naam van deze rots is de " Himmelsfelsen ".

Het beklimmen van deze rots was op eigen risico. Maar zo gevaarlijk was het niet hoor. Natuurlijk moet je een beetje uitkijken.

En hier zit ik dan zelf ook boven op de " Himmelsfelsen " van het uitzicht te genieten.


Hierna kom je meer door open gebied, met vele mooie vergezichten. Hier liep je wel wat meer in de zon, maar het was nog prima te doen. 


En weer een picknickplaats met mooi uitzicht. Hier heb ik mijn lunch gegeten. Het was intussen al 12:10 uur, en ik was al bijna 3 uur onderweg.


En weer door...., het blijven mooie wandeplaatjes !


Om 13:15 weer bij de parkeerplaats aangekomen. Ik had de auto bij het zwembad geparkeerd, en heb dus ook van de gelegenheid gebruik gemaakt om nog een lekkere plons in het water te nemen. Het was een heerlijke vrije dag, en het voelde enigszins als een vakantiedag. De temperatuur was nog steeds een aangename 25 graden.