Vandaag hebben we een wandeling gemaakt naar de Wildsee. Wel erg warm voor een wandeling (31 graden bij ons thuis), maar hogerop aan de Hochschwarzwaldstrasse, is het een paar graden koeler, dus met zo´n 26 graden aldaar, was het prima te doen. De Wildsee is een bergmeertje in de buurt van Ruhestein. De wandeling start dan ook bij de ski-piste Ruhestein, dus daar hebben we de auto geparkeerd. Bij het eerste deel van de wandeling, loop je zig-zaggend omhoog, over de ski-piste, waar nu koeien lopen te grazen.
Als je bovenaan de piste bent, heb je mooi uitzicht op de skischans aan de overkant, en beneden zie je ook de parkeerplaats en het "nationale infoparkcentrum" liggen.
Na de klim omhoog over de piste, krijg je een vlak stuk, waar de heide mooi in bloei staat, en vlak voordat de afdaling naar het meertje begint, heb je een mooi uitzichtpunt met in de diepte het meer (zie foto waar ik op de steen zit).
En dan begint de afdaling; een pad met veel obstakels, zoals boomwortels, omgevallen bomen, en grote rotsblokken waar je vanaf moet.
Ik vind dit geklauter heerlijk! Wel erg warm, maar gelukkig lopen we veel in de schaduw.
Als we bij het meer aankomen, nemen we een pauze, en genieten we van het uitzicht. Het meer ligt op 910 mtr. boven zeeniveau en is 2,4 hectare groot.
Daarna weer verder met de wandeling, en ja...dan moet je toch weer omhoog/stijgen.
Maar wel weer mooie uitzichten onderweg.
Na de rondwandeling van 8,5 km. hebben we bij onszelf getrakteerd op apfelstrüdel met vanille-ijs bij restaurant Fegerhütte; het restaurant dat aan het begin/eindpunt van de wandeling ligt.
Nu moe in de beentjes, maar het was een heerlijke wandeling. Een heerlijk voldaan gevoel, en nu lekker de rest van de middag relaxen!